Jak zwiększyć widoczność e-sklepu w wynikach wyszukiwania? Jak rozkręcić sprzedaż? Co najważniejsze, jakie działania promocyjne stosować, by były efektywne i przyniosły wymierne korzyści? Dziś parę słów o kampaniach produktowych w Google Zakupy, Google Analytics dla e-commerce oraz remarketingu dynamicznym czyli podajemy przepis na skuteczną promocję e-sklepu.

Kampanie produktowe – widać nas!

Promocja produktów w Google Zakupy, pozwala znacznie poprawić widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Wystarczy spojrzeć na screeny:

kominki_ssuszarki

Zdjęcia oraz rozmieszczenie reklam Google Zakupy na stronie, sprawia, że automatycznie przyciągają wzrok użytkownika. Widoczna jest również cena produktu, co dodatkowo, zachęca użytkownika do wejścia na Twoją stronę i dokonania zakupu.

Co jeszcze może przekonać Cię do skorzystania z Google Merchant Center? Cena. Koszt za kliknięcie w reklamę (CPC) w Google Zakupy jest o kilka, a nawet kilkanaście procent niższy niż w przypadku AdWords.

Google Shopping – dobry feed to podstawa

Planując kampanię w Google Merchant Center, pamiętaj o prawidłowym przygotowaniu pliku .xml z produktami. Plik automatycznie generowany przez Twoją witrynę, będzie na bieżąco informował Google o statusie produktów – ich dostępności bądź zmianie ceny.

Przygotowaniu pliku warto poświęcić nieco więcej czasu. Sprawdź jego poprawność nie tylko pod względem jego struktury (znaczników), ale także tytułu produktu [tittle] oraz opisu produktu [description]. Upewnij się, że elementy te zawierają słowa kluczowe, pod którymi ma wyświetlać się Twoja reklama.

Więcej o tym, jak wałściwie przygotować plik .xml znajdziesz tu. -> KLIK

Mechanizm wyszukiwania w Google Zakupy działa nieco inaczej niż w przypadku Google AdWords. Tu reklamy wyświetlane są w oparciu o tytuł i opis produktu, zawarte w pliku .xml. W kampaniach produktowych możesz, a nawet powinieneś, użyć wykluczających słów kluczowych, zapewni to Twojej reklamie precyzyjne wyświetlanie. Pamiętaj także o wykluczeniu z listy produktów, tych akcesoriów, których nie chcesz promować w Google Zakupy.

Google Analytics dla e-commerce

Jeśli dotychczas nie śledziłeś ruchu w Twoim sklepie internetowym, czym prędzej powinieneś zaznajomić się z Google Analytics. Narzędzie Google posiada specjalny moduł E-commerce przeznaczony do monitorowania ruchu oraz zachowań klientów w sklepie internetowym.

Google Analytics to niezwykle rozbudowane narzędzie (zasługuje na odrębny artykuł). Dzięki możliwości określania celów, możesz nadzorować dowolnie wybrane przez Ciebie „aktywności” użytkowników odwiedzających Twój e-sklep.

Możesz kontrolować proces rejestracji, zapisów do newslettera czy składania zamówienia. Google Analytics pozwala określić moment „rozproszenia uwagi” użytkownika czyli rozpoznać etap, w którym klient zrezygnował z zakupów. Google Analytics pomoże także określić rentowność reklamy w wyszukiwarce, a w połączeniu z Google AdWords dokładnie obliczyć ROI (Return of Investment)

Podsumowując... Zainstalowanie Google Analytics i uruchomienie modułu E-commerce pozwoli Ci określić trzy ważne rodzaje danych. Dowiesz się:

  • jak udało się pozyskać klienta, skąd trafił na Twoją stronę (Acquisition);
  • co dokładnie użytkownik oglądał na stronie i kiedy ją opuścił (Behaviour);
  • jaki jest stopień konwersji działań (Conversion) .

Ramarketing dynamiczny

Kampania produktowa uruchomiona, Google Analytics podpięty do strony. Klienci nadal porzucają koszyki? Jak zachęcić ich do powrotu na stronę i dokończenia zakupów? Do tego celu doskonale nadaje się remarketing dynamiczny.

Dzięki tej rozbudowanej funkcji Google AdWords możemy wyświetlać użytkownikom, na stronach należących do sieci partnerskiej Google, dokładnie te produkty, które oglądali w Twoim sklepie i nie sfinalizowali transakcji.

Baner remarketingowy

Jak stworzyć kampanię remarketingową?

jak_tworzyc_kampanie_remarketingowa

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jesteś ciekawy jak zaprezentowane rozwiązania mogą zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym?

Napisz do nas: [email protected]

Zadzwoń: 533-360-600

Chętnie odpowiem na Twoje pytania.