Audyt konta Google Analytics: jak przeprowadzić i na co zwrócić uwagę

Google Analytics to potężne narzędzie, które dostarcza cennych informacji na temat ruchu na stronie internetowej. Jednak, aby w pełni wykorzystać jego potencjał, konieczne jest regularne przeprowadzanie audytu konta. W tym artykule dowiesz się, jak przeprowadzić audyt Google Analytics i na co zwrócić szczególną uwagę.

Co to jest audyt Google Analytics?

Audyt Google Analytics to proces sprawdzania, czy dane zbierane przez Google Analytics są dokładne i czy są one wykorzystywane w sposób optymalny. Audyt pozwala na identyfikację problemów, które mogą wpływać na jakość danych, takich jak błędy w kodzie śledzącym, niewłaściwe ustawienia filtrów czy brak integracji z innymi narzędziami.

Jak przeprowadzić audyt Google Analytics?

1. Sprawdź kod śledzący

Pierwszym krokiem w audycie Google Analytics jest sprawdzenie, czy kod śledzący jest poprawnie zainstalowany na wszystkich stronach witryny. Można to zrobić za pomocą narzędzi takich jak Google Tag Assistant.

2. Sprawdź ustawienia konta

Następnie sprawdź ustawienia konta, w tym ustawienia strefy czasowej, waluty i domeny domyślnej. Upewnij się, że są one zgodne z Twoimi potrzebami biznesowymi.

3. Sprawdź ustawienia filtrów

Filtry w Google Analytics pozwalają na wykluczenie określonego ruchu z raportów, na przykład ruchu z własnego IP. Sprawdź, czy filtry są poprawnie skonfigurowane i czy nie wykluczają ważnych danych.

4. Sprawdź integrację z innymi narzędziami

Google Analytics można zintegrować z innymi narzędziami, takimi jak Google Ads czy Search Console. Sprawdź, czy te integracje są poprawnie skonfigurowane i działają prawidłowo.

Na co zwrócić uwagę podczas audytu Google Analytics?

Podczas audytu Google Analytics warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • Poprawność kodu śledzącego
  • Ustawienia konta
  • Ustawienia filtrów
  • Integracje z innymi narzędziami
  • Jakość danych

Podsumowanie

Regularny audyt Google Analytics jest kluczowy dla utrzymania jakości danych i optymalizacji wykorzystania tego narzędzia. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na poprawność kodu śledzącego, ustawienia konta i filtrów, integracje z innymi narzędziami oraz jakość danych. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał Google Analytics i podejmować decyzje biznesowe oparte na rzetelnych danych.