Być blogerem – dziś to rzecz powszednia. Każdy z nas może założyć własnego bloga o praktycznie dowolnej tematyce. Jeśli tu trafiłeś, z pewnością i ty szukasz miejsca, w którym założysz bloga szybko, prosto i… za darmo. Gdzie zrobić to najlepiej?

Blog to miejsce doskonałe na to, by zarażać świat swoją pasją lub dyskutować o różnych punktach widzenia. To także cenne narzędzie dla firmy, której zależy na stałym kontakcie ze swoimi klientami. Blog pozwala oswoić twojego odbiorcę z marką, produktami, jakie oferujesz; nie pozostaje również bez wpływu na pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Jak prowadzić blog, by portfel odczuł to jak najmniej dotkliwie? Zacznijmy od wyboru bezpłatnej platformy.

Blog za darmo: najlepsze platformy

WordPress

Stary, dobry WordPress – kto o nim nie słyszał? Należy wyróżnić dwie, różne usługi, jakie nam oferuje:

  • WordPress.org, czyli system zarządzania treścią (CMS) – darmowy, oferujący dowolną modyfikację gotowych szablonów, rozszerzanie ilości wtyczek. Wymaga posiadania hostingu oraz domeny.
  • WordPress.com, pozwalający na założenie bezpłatnego bloga w domenie wordpress.com. Darmowa wersja cechuje się ograniczonym miejscem na treści, wyświetlaniem reklam i narzędziem Jetpack, analizującym statystyki.

1 2

Blogger

Polecana blogowym nowicjuszom, platforma Blogger oferuje darmowe konto w domenie blogspot.com. Możemy przenieść ją na własną, zakupioną domenę. Blogger cechuje się dużą prostotą, ciekawymi, gotowymi szablonami, które możemy modyfikować. Usługę możemy podpiąć pod Google Analytics.

2 1

Tumblr

Słyszeliście już zapewne o Tumblr. To nieco inna bajka, bo obracająca się głównie wokół grafik i filmików, jednak i to narzędzie warto wykorzystać w ramach oryginalnej promocji firmy. To ciekawa platforma idealna do dzielenia się swoją twórczością. W wygodny sposób możemy korzystać z niej z poziomu mobile.

3 2

Polskie platformy

Popularne, polskie portale internetowe oferują swoje platformy blogowe, dzięki którym stworzymy proste witryny całkowicie za darmo. To m.in. blox.pl (Gazeta.pl).

4

 

Jakie platformy blogowe – waszym zdaniem – jeszcze zasługują na polecenie?