Co to jest breadcrumbs?

Termin „breadcrumbs” może wydawać się nieznany dla wielu osób, ale jeśli korzystasz z Internetu, na pewno spotkałeś się z tym elementem nawigacyjnym. Breadcrumbs, czyli tzw. „okruchy chleba”, to jedno z narzędzi, które pomagają użytkownikom poruszać się po stronie internetowej. W tym artykule dowiesz się, czym są breadcrumbs, jak działają i dlaczego są tak ważne dla optymalizacji SEO.

Czym są breadcrumbs?

Breadcrumbs to ścieżka nawigacyjna, która pokazuje użytkownikowi, gdzie obecnie się znajduje na stronie internetowej w kontekście struktury strony. Są one zazwyczaj umieszczone na górze strony i wyglądają mniej więcej tak: Strona główna > Kategoria > Podkategoria > Nazwa produktu.

Dlaczego breadcrumbs są ważne dla SEO?

Breadcrumbs są niezwykle ważne dla SEO z kilku powodów:

  • Poprawiają doświadczenia użytkownika, ułatwiając nawigację po stronie.
  • Zwiększają czas spędzony na stronie, co jest pozytywnie oceniane przez algorytmy wyszukiwarek.
  • Pomagają robotom wyszukiwarek zrozumieć strukturę strony.

Przykłady użycia breadcrumbs

Przykładem użycia breadcrumbs może być dowolna strona e-commerce. Na przykład, jeśli odwiedzasz stronę z butami sportowymi na stronie sklepu sportowego, breadcrumbs mogą wyglądać tak: Strona główna > Obuwie > Buty sportowe > Buty biegowe > Model butów.

Podsumowanie

Breadcrumbs to niezwykle ważne narzędzie z punktu widzenia SEO. Poprawiają one doświadczenia użytkownika, zwiększają czas spędzony na stronie i pomagają robotom wyszukiwarek zrozumieć strukturę strony. Dlatego też, jeśli prowadzisz stronę internetową, powinieneś rozważyć dodanie breadcrumbs do swojej strony.