Co to są dane strukturalne?

Dane strukturalne, znane również jako Schema Markup, to rodzaj kodu, który dodajemy do naszej strony internetowej, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć jej zawartość. W tym artykule dowiesz się, jak dane strukturalne mogą pomóc Twojej stronie w rankingu SEO.

Jak działają dane strukturalne?

Dane strukturalne to rodzaj kodu HTML, który jest dodawany do strony internetowej, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć, co strona reprezentuje. Na przykład, jeśli Twoja strona jest przepisem na ciasto, możesz użyć danych strukturalnych, aby pokazać wyszukiwarkom, że jest to przepis, a nie zwykły artykuł. Możesz również podać dodatkowe informacje, takie jak czas przygotowania, składniki, kalorie itp.

Jakie są korzyści z korzystania z danych strukturalnych?

Używanie danych strukturalnych ma wiele korzyści. Po pierwsze, pomaga wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twoją stronę, co może prowadzić do lepszego rankingu. Po drugie, może prowadzić do lepszego wyświetlania Twojej strony w wynikach wyszukiwania, co może zwiększyć klikalność. Na przykład, jeśli używasz danych strukturalnych dla przepisu, Twój przepis może być wyświetlany w sekcji „przepisy” w wynikach wyszukiwania, z obrazem, oceną i czasem przygotowania.

Przykłady użycia danych strukturalnych

Przykładem użycia danych strukturalnych może być strona produktu w sklepie internetowym. Możesz użyć danych strukturalnych, aby pokazać wyszukiwarkom, że jest to produkt, podać jego cenę, dostępność, recenzje itp. Innym przykładem może być strona bloga, gdzie możesz użyć danych strukturalnych, aby pokazać, że jest to artykuł, podać datę publikacji, autora, czas czytania itp.

Podsumowanie

Dane strukturalne to potężne narzędzie, które może pomóc Twojej stronie w rankingu SEO. Pomaga wyszukiwarkom zrozumieć Twoją stronę i może prowadzić do lepszego wyświetlania Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że korzystanie z danych strukturalnych wymaga pewnej wiedzy technicznej, więc jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, warto skonsultować się z ekspertem SEO.