Co to jest landing page?

Landing page, znany również jako strona docelowa, to strona internetowa, na którą użytkownik trafia po kliknięciu na link w wynikach wyszukiwania, reklamie, e-mailu marketingowym, postach na mediach społecznościowych lub innych miejscach w sieci. Jest to miejsce, gdzie odwiedzający są zachęcani do podjęcia określonego działania, takiego jak zapisanie się do newslettera, zakup produktu lub usługi, pobranie e-booka lub zgłoszenie się do webinarium.

Charakterystyka landing page

Strony docelowe różnią się od typowych stron internetowych pod wieloma względami. Oto kilka z nich:

  • Prosta i przejrzysta struktura: Landing page powinien być prosty i łatwy do zrozumienia. Powinien zawierać jasny i zrozumiały przekaz, który od razu przyciąga uwagę odwiedzającego.
  • Brak nawigacji: W przeciwieństwie do typowych stron internetowych, strony docelowe zazwyczaj nie mają paska nawigacji. Ma to na celu skupienie uwagi użytkownika na jednym konkretnym działaniu, które ma podjąć.
  • Formularz kontaktowy: Większość stron docelowych zawiera formularz kontaktowy, który umożliwia odwiedzającym podjęcie określonego działania.

Przykłady użycia landing page

Strony docelowe są wykorzystywane w różnych celach. Oto kilka przykładów:

  • Reklama produktu lub usługi: Strony docelowe są często wykorzystywane do promowania konkretnego produktu lub usługi. Na przykład, firma sprzedająca oprogramowanie do zarządzania projektami może stworzyć stronę docelową, na której prezentuje swoje oprogramowanie, jego funkcje i korzyści z jego użycia.
  • Zbieranie danych: Strony docelowe są również wykorzystywane do zbierania danych od odwiedzających. Na przykład, firma może stworzyć stronę docelową, na której oferuje darmowy e-book w zamian za adres e-mail odwiedzającego.
  • Promocja wydarzenia: Strony docelowe są często wykorzystywane do promowania wydarzeń, takich jak webinary, konferencje czy warsztaty. Na stronie docelowej można umieścić informacje o wydarzeniu, program, prelegentów i formularz rejestracyjny.

Podsumowanie

Landing page to potężne narzędzie marketingowe, które może pomóc firmom w promowaniu swoich produktów i usług, zbieraniu danych od potencjalnych klientów i promowaniu wydarzeń. Dzięki swojej prostej i przejrzystej strukturze, braku nawigacji i obecności formularza kontaktowego, strony docelowe skupiają uwagę użytkownika na jednym konkretnym działaniu, które ma podjąć.