Co to jest meta keywords?

Meta keywords, znane również jako meta tagi słów kluczowych, to elementy HTML, które pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest strona internetowa. Chociaż nie są one już tak istotne dla algorytmów wyszukiwarek, jak kiedyś, nadal mogą odgrywać rolę w strategii SEO.

Jak działają meta keywords?

Meta keywords są umieszczane w sekcji nagłówka strony internetowej, wewnątrz znacznika meta. Wyszukiwarki internetowe skanują te tagi, aby uzyskać informacje o treści strony. Na przykład, jeśli Twoja strona jest o ogrodnictwie, możesz użyć meta keywords takich jak „ogrodnictwo”, „rośliny”, „kwiaty”, „uprawa” itp.

Czy meta keywords są nadal ważne?

W przeszłości, meta keywords były kluczowym elementem SEO. Jednakże, ze względu na nadużywanie tej techniki przez niektóre strony internetowe, Google zdecydowało się zignorować meta keywords jako czynnik rankingowy. Mimo to, niektóre mniejsze wyszukiwarki mogą nadal brać pod uwagę meta keywords, dlatego nie zaszkodzi ich umieszczenie na stronie.

Jak prawidłowo używać meta keywords?

Podczas korzystania z meta keywords, ważne jest, aby były one związane z treścią strony. Unikaj nadmiernego stosowania słów kluczowych, ponieważ może to prowadzić do kar. Zamiast tego, skup się na kilku dobrze dobranych słowach kluczowych, które rzeczywiście opisują treść Twojej strony.

Przykład użycia meta keywords

Oto przykład, jak mogą wyglądać meta keywords na stronie o ogrodnictwie:

<meta name="keywords" content="ogrodnictwo, rośliny, kwiaty, uprawa">

Podsumowanie

Chociaż meta keywords nie są już tak istotne dla SEO, jak kiedyś, nadal mogą odgrywać rolę w Twojej strategii. Pamiętaj, aby używać słów kluczowych, które są związane z treścią Twojej strony i unikać nadmiernego stosowania słów kluczowych. Pamiętaj, że optymalizacja SEO to długotrwały proces, który wymaga ciągłego dostosowywania i testowania.