Co to jest remarketing?

Remarketing, znany również jako retargeting, to strategia marketingowa, która pozwala firmom na ponowne nawiązanie kontaktu z użytkownikami, którzy już wcześniej odwiedzili ich stronę internetową lub skorzystali z ich aplikacji mobilnej. Jest to potężne narzędzie, które pozwala na zwiększenie zaangażowania użytkowników i konwersji, poprzez dostarczanie spersonalizowanych reklam opartych na wcześniejszych interakcjach użytkowników z marką.

Jak działa remarketing?

Proces remarketingu zaczyna się, gdy użytkownik odwiedza stronę internetową lub korzysta z aplikacji mobilnej. W tym momencie na urządzeniu użytkownika umieszczany jest specjalny plik cookie, który pozwala na śledzenie jego aktywności online. Dzięki temu, firma może dostarczać użytkownikowi spersonalizowane reklamy, które są wyświetlane na różnych stronach internetowych, które odwiedza.

Dlaczego remarketing jest ważny?

Remarketing jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze, pozwala firmom na utrzymanie relacji z użytkownikami, którzy już wcześniej wykazali zainteresowanie ich produktami lub usługami. Po drugie, remarketing pozwala na zwiększenie konwersji, poprzez dostarczanie użytkownikom spersonalizowanych reklam, które są bardziej prawdopodobne do skłonienia ich do dokonania zakupu. Po trzecie, remarketing pozwala firmom na zwiększenie świadomości marki, poprzez regularne wyświetlanie ich reklam użytkownikom.

Przykłady remarketingu

Przykładem remarketingu może być sytuacja, w której użytkownik odwiedza stronę internetową sklepu z odzieżą, przegląda różne produkty, ale nie dokonuje zakupu. Dzięki remarketingowi, sklep może następnie wyświetlać użytkownikowi reklamy tych konkretnych produktów, które przeglądał, na różnych stronach internetowych, które odwiedza. To zwiększa prawdopodobieństwo, że użytkownik wróci na stronę sklepu i dokona zakupu.

Podsumowanie

Remarketing to potężne narzędzie marketingowe, które pozwala firmom na utrzymanie relacji z użytkownikami, zwiększenie konwersji i świadomości marki. Dzięki wykorzystaniu plików cookie, firmy mogą śledzić aktywność użytkowników online i dostarczać im spersonalizowane reklamy, które są bardziej prawdopodobne do skłonienia ich do dokonania zakupu.