naklejki_facebookZdziwienie, zawstydzenie, złość, zażenowanie, radość, miłość, smutek – czasem trudno wyrazić emocje, zwłaszcza jeśli komunikacja odbywa się za pośrednictwem chat`a bądź wiadomości tekstowej.

Dziś większość używa emotikonów, aby nadać wiadomości odpowiedni wydźwięk, podkreślić towarzyszące jej emocje i nastrój. Od kliku dni Facebook użytkownikom portalu udostępnia tzw. Naklejki, dzięki którym mogą prowadzić bardziej ożywioną i urozmaiconą rozmowę na chat`cie czy wysyłać obrazkowe wiadomości.

Chcesz powiedzieć, że kochasz? Wyślij słodkiego królika Buny z ogromnym czerwonym sercem albo zakochanego kociaka Mango. Ktoś Cię nieźle wkurzył? Złość pomoże Ci wyrazić Angry Hatch.Wcinasz ciasto, pijesz kawę, szukasz towarzystwa na fast food`owy wypad? Pokaźna kolekcja Beztroskich Potworów pozowli Ci zaoszczędzić słów i przesłać oryginalne rysunkowe zaproszenie na wspólne szamanie.

Jak skorzystać z nowej funkcji? Wstraczy aktywować okienko chat`a. Następnie z listy znajomych wybrać osobę, do której chcemy przesłać wiadomość.

1 1

Otworzy się nam okienko rozmowy, wówczas w polu, w którym wpisujemy treść, należy odszukać uśmiechnietą minkę i kliknąć ją prawym przyciskiem myszy.

2 2

Pojawi się lista z dostępnymi emotikonami. Wybieramy znajdującą się po prawej stronie ikonę „Sklep z naklejkami” (koszyk).

3 3

Voilà!!!

4

Już możesz wybierać z całkiem pokaźnej kolekcji „Naklejek”. Narazie są one udostępniane za darmo. Wystraczy kliknąć w przycisk „Bezpłatne”, wybrana grupa zostanie dodana do podręcznego menu chata. Teraz śmiało możesz wysyłać znajomym (zarówno tym dostępnym na chat`cie jak i tym nieobecnym – wówczas jako wiadomość) dowolnie wybrane Naklejki. A wybierać jest z czego.

Udostępniona usługa nie jest nowością. Od pewnego czasu była bowiem dostępna w wersji mobilnej.

Choć funkcja udostępniana jest za darmo, sposób w jaki została zaprojektowana sugeruje, że po fazie testów, za urozmaicanie naszych wiadomości Naklejkami będziemy musieli zapłacić.