facebook_zmienia_zasady_gryPortal odpuścił i zmienił rygory dotyczące prowadzenia konkursów na biznesowych fanpage`ach. Wczoraj na oficjalnej stronie Facebook for Business poinformowano o zniesieniu konieczności stosowania specjalnych dedykowanych aplikacji. Dopuszczono stosowanie prostych mechanizmów podczas konkursów organizowanych na oficjanych brand pages.

Co nowego?

Facebook już nie ukarze administratorów oficjalnych profili „banem” za niestosowanie aplikacji konkursowych. Jeśli prowadzisz firmowy fanpage możesz bez obaw wykorzystywać mechanizm „Lubię to!”, mechanizm rekomendacji czy aktywizacji fanów poprzez zachęcenie ich do publikowania na profilu własnych komentarzy czy postów.

Poszli po rozum do głowy…

O ile dla dużych firm zakup dedykowanej aplikacji konkursowej nie był większym wydatkiem, o tyle dla małych przedsiębiorstw, które liczą każdą wydaną złotówkę, wymóg stosowania aplikacji był skuteczną przeszkodą w efektywnym prowadzeniu fanpage`a.

Nakazy były nagminnie łamane – często wynikało to z niewiedzy administratorów. Jeśli nieprawidłowość została wykryta, nakładano dotkliwe kary (blokada profilu, całkowite jego usunięcie).

Uproszczenie zasad prowadzenia konkursów i ograniczenie kosztów związanych z zakupem aplikacji, pozwoli administratorom zaoszczędzić środki, które następnie będą prawdopodobnie skłonni wydać na reklamę (Facebook Adds) – pieniądze zostaną w kieszeni Zukerberga, a marce przybędzie potencjalnych klientów.

Lubię to!

Teraz swobodnie możesz prowadzić konkursy zachęcając, fanów do klikania „Lubię to!” pod postami, zdjęciami zamieszczonymi na brandowym profilu.

Możesz prosić ich o zamieszczanie komentarzy bądź postów na fanpage`u, które następnie będą nagradzane (zniżką, darmowym produktem, usługą bądź innym bonusem).

Fani mogą zamieszczać – udostępniać – publikowane przez markę posty na swojej osi czasu.

Co za dużo, to niezdrowo!

Swoboda, swobodą, ale pewne reguły obowiązują. Facebook pozostał nieugięty co do: zamieszczania przez markę postów na profilu użytkowników – tu nadal obowiązuje bezwzględny zakaz.
Administrując fanpage`m nie powinieneś „tagować” fanów marki na zamieszczanych przez siebie zdjęciach – chyba, że ewidentnie na fotografii widnieje konkretna osoba.

Więcej szczegółów.