Prowadząc biznes – a już zwłaszcza w internecie – z pewnością chcesz mieć stały kontakt ze swoimi potencjalnymi i stałymi klientami. Wykorzystywanie narzędzi social media w tym celu to już standard, nawet w przypadku tych portali, które zostały stworzone w zupełnie innym przeznaczeniu. Flagowym przykładem jest Instagram, który dziś wykorzystują nie tylko prywatni użytkownicy, ale i pracownicy różnego rodzaju firm.

Firmowy profil na Instagramie – zalety

Jak wiadomo, spektrum działania kanału Instagram jest dość zawężone – ogranicza się praktycznie do publikowania treści wyłącznie wizualnych – grafik oraz firmów. Wbrew pozorom, tego typu materiały okazują się zaskakująco skuteczne w promowaniu marek, a im mniej przekazu tekstowego, tym lepiej.

  • Prosta forma kontaktu

Profil firmowy pozwala na udostępnienie numeru telefonu, adresu e-mail czy lokalizacji twoim klientom, aby mogli szybko się z tobą skontaktować.

  • Dostęp do statystyk

Dość rozbudowane statystyki pomagają badać skuteczność działań marketingowych oraz poznać lepiej grupę twoich odbiorców.

2 e1530688979656 1

  • Możliwość tworzenia postów sponsorowanych.

 

Jak dobrze publikować na Instagramie?

Skupmy się na dodawani wartościowych treści, które zainteresują naszą grupę docelową. Warto dodawać posty wywołujące zaangażowanie użytkowników. Narzędziem, które w przypadku Instagrama firmowego powinniśmy obowiązkowo wykorzystać są hashtagi -pamiętaj, by dostosować je do poziomu, jakie osiągnęło dotychczas twoje konto. Im więcej mamy osób obserwujących, tym „szersze” hashtagi warto wykorzystywać. Jeśli szybko zdobędziemy odpowiednią ilość polubień, sukces gwarantowany – mamy szansę trafić do listy wyróżnionych zdjęć dodanych pod danym hashtagiem.

11 1

Ban za hashtaga?

Pamiętaj, żeby używać hashtagów dotyczących tego, co prezentuje twoje zdjęcie. Istnieje ryzyko, że ktoś z użytkowników zgłosi post, w którym hashtagi nie są zgodne z treścią grafiki, a to grozi niczym innym, jak chwilowym banem i obniżeniem zasięgów.

Czas na praktykę. Zakładanie konta firmowego

Aby założyć konto firmowe na Instagramie, wpierw potrzebujemy konta prywatnego. Między dwoma rodzajami kont możemy swobodnie się przełączać z poziomu aplikacji. Gdy już je założymy, czas wejść w „ustawienia konta” (ikona koła zębatego), a następnie wybrać opcję „przełącz na profil firmowy”.

22 1

 

Instagram poprosi nas o zestawienie nowo zakładanego konta z fanpage na Facebooku.

 

1 e1530688934469

 

Pozostaje uzupełnić informacje kontaktowe – i gotowe. Twój firmowy profil może działać praktycznie od razu.

Korzystacie z Instagrama w celu promocji swoich firm?