Google Analytics 4: Nowe funkcje i jak przejść na nowy system analityki

Google Analytics 4 (GA4) to najnowsza wersja popularnej platformy analitycznej Google, która oferuje szereg nowych funkcji i możliwości. W tym artykule przyjrzymy się, jakie nowe funkcje oferuje GA4 i jak przejść na ten nowy system analityki.

Nowe funkcje Google Analytics 4

GA4 wprowadza wiele nowych funkcji, które pomagają firmom lepiej zrozumieć swoją publiczność i efektywność swoich działań marketingowych. Oto kilka z nich:

  • Śledzenie użytkowników na wielu platformach: GA4 umożliwia śledzenie użytkowników na różnych platformach i urządzeniach, co pozwala na lepsze zrozumienie ich zachowań.
  • Automatyczne śledzenie zdarzeń: GA4 automatycznie śledzi szereg zdarzeń, takich jak przewijanie strony, oglądanie filmów czy wyszukiwanie na stronie, bez konieczności ręcznego konfigurowania tych zdarzeń.
  • Analiza predykcyjna: GA4 wykorzystuje uczenie maszynowe do przewidywania przyszłych działań użytkowników, takich jak prawdopodobieństwo dokonania zakupu.

Jak przejść na Google Analytics 4

Przejście na GA4 jest stosunkowo proste i można go dokonać w kilku krokach:

  1. Zaloguj się do swojego konta Google Analytics.
  2. W lewym menu wybierz „Admin”.
  3. W sekcji „Konto” wybierz „Utwórz właściwość”.
  4. Podaj nazwę dla nowej właściwości i wybierz „Utwórz”.
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby skonfigurować nową właściwość.

Ważne jest, aby pamiętać, że GA4 jest całkowicie nowym systemem analityki, więc nie wszystkie dane z poprzedniej wersji Google Analytics zostaną przeniesione. Dlatego zaleca się, aby na początku korzystać z obu wersji równolegle.

Podsumowanie

Google Analytics 4 to potężne narzędzie analityczne, które oferuje wiele nowych funkcji, takich jak śledzenie użytkowników na wielu platformach, automatyczne śledzenie zdarzeń i analiza predykcyjna. Przejście na GA4 jest proste i można go dokonać w kilku krokach, ale ważne jest, aby pamiętać, że jest to całkowicie nowy system analityki, więc nie wszystkie dane z poprzedniej wersji zostaną przeniesione.