Google Medic Update, wprowadzony w sierpniu 2018 roku, to jedna z najważniejszych aktualizacji algorytmu Google, która miała znaczący wpływ na wyniki wyszukiwania. Ta aktualizacja skupiła się głównie na stronach związanych ze zdrowiem i finansami, które Google określa jako „Your Money or Your Life” (YMYL), ale wpłynęła również na wiele innych stron. W tym artykule omówimy, jak Google Medic Update wpłynął na wyniki wyszukiwania i jak dostosować strony do tej aktualizacji.

Wpływ Google Medic Update na wyniki wyszukiwania

Google Medic Update wprowadził znaczące zmiany w wynikach wyszukiwania, szczególnie dla stron YMYL. Google zaczął bardziej skupiać się na jakości i wiarygodności informacji, szczególnie na stronach, które mogą wpływać na zdrowie i finanse użytkowników.

  • Strony z niewiarygodnymi lub niepotwierdzonymi informacjami medycznymi zauważyły spadek w wynikach wyszukiwania.

  • Strony, które nie dostarczały wartościowych informacji dla użytkowników, również doświadczyły spadku.

  • Strony, które dostarczały wartościowe, dobrze udokumentowane i wiarygodne informacje, zauważyły wzrost w wynikach wyszukiwania.

Jak dostosować strony do Google Medic Update

Aby dostosować swoją stronę do Google Medic Update, musisz skupić się na poprawie jakości i wiarygodności swojej strony. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  • Popraw jakość treści: Upewnij się, że twoja treść jest dobrze napisana, dobrze zbadana i dostarcza wartość dla użytkowników. Unikaj publikowania treści, które są mylące, nieaktualne lub niepotwierdzone.

  • Podkreśl wiarygodność: Jeśli twoja strona zawiera informacje medyczne, upewnij się, że są one poparte solidnymi dowodami naukowymi. Podaj źródła swoich informacji i podkreśl kwalifikacje autorów.

  • Popraw UX: Upewnij się, że twoja strona jest łatwa do nawigacji, szybko się ładuje i jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Google coraz bardziej skupia się na doświadczeniu użytkownika jako czynniku rankingowym.

Podsumowanie

Google Medic Update wprowadził znaczące zmiany w wynikach wyszukiwania, szczególnie dla stron YMYL. Aby dostosować swoją stronę do tej aktualizacji, musisz skupić się na poprawie jakości i wiarygodności swojej strony. Popraw jakość treści, podkreśl wiarygodność i popraw doświadczenie użytkownika, aby zwiększyć swoje szanse na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google.