Performance Max to nowy rodzaj kampanii reklamowych w Google Ads, który został wprowadzony w 2021 roku. Kampanie Performance Max pozwalają firmom na wyświetlanie reklam w różnych formatach i na różnych platformach w Internecie, takich jak Google Ads, YouTube, sieć reklamowa Google, Discover, Gmail czy Google Maps.

Kampanie Performance Max wykorzystują sztuczną inteligencję do optymalizacji kampanii i wyboru najlepszych miejsc do wyświetlania reklam. Dzięki temu kampanie te są bardziej efektywne i skuteczne w przyciąganiu nowych klientów.

Kampanie Performance Max umożliwiają firmom wybór różnych formatów reklam, takich jak reklamy wideo, reklamy tekstowe, reklamy graficzne, reklamy w Google Maps czy reklamy w Gmail. Dzięki temu firmy mogą wybrać format reklam, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom.

Kampanie Performance Max pozwalają także na wykorzystanie różnych rodzajów ofert, takich jak oferty dynamiczne, oferty inteligentne czy oferty eksperymentalne. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać różne strategie i techniki reklamowe, aby osiągnąć lepsze wyniki i zwiększyć skuteczność swoich kampanii.

Warto zaznaczyć, że kampanie Performance Max wymagają odpowiedniego budżetowania i planowania, dlatego przed rozpoczęciem kampanii warto dokładnie przeanalizować cele i założenia oraz skorzystać z pomocy specjalisty lub agencji reklamowej. Kampanie Performance Max są przeznaczone dla firm, które chcą osiągnąć maksymalne wyniki z reklam w Internecie i wykorzystać pełen potencjał reklamowy oferowany przez Google Ads.