Google Tag Assistant: Jak korzystać i wykorzystać do sprawdzania tagów

Google tag assistant: jak korzystać I wykorzystać do sprawdzania tagów |

Google Tag Assistant to niezastąpione narzędzie dla każdego specjalisty SEO. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy tagi na naszej stronie są poprawnie zainstalowane i działają prawidłowo. W tym artykule dowiesz się, jak z niego korzystać i jak wykorzystać jego możliwości do optymalizacji swojej strony.

Czym jest Google Tag Assistant?

Google Tag Assistant to darmowe rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pomaga w debugowaniu instalacji różnych produktów Google, takich jak Google Analytics, Google Tag Manager, Google Ads i wiele innych. Dzięki niemu możemy szybko sprawdzić, czy tagi na naszej stronie są poprawnie zainstalowane i działają prawidłowo.

Jak korzystać z Google Tag Assistant?

Korzystanie z Google Tag Assistant jest proste i intuicyjne. Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome, wystarczy wejść na stronę, którą chcemy sprawdzić, i kliknąć ikonę rozszerzenia. Zobaczymy wtedy listę tagów zainstalowanych na stronie oraz informacje o ich statusie.

  • Zielony kolor oznacza, że tag jest poprawnie zainstalowany i działa prawidłowo.
  • Żółty kolor oznacza, że tag jest zainstalowany, ale są z nim pewne problemy, które mogą wpływać na jego działanie.
  • Czerwony kolor oznacza, że tag jest źle zainstalowany i nie działa prawidłowo.

Google Tag Assistant pozwala również na zapisywanie i eksportowanie raportów, co jest szczególnie przydatne przy pracy z większą ilością stron.

Jak wykorzystać Google Tag Assistant do sprawdzania tagów?

Google Tag Assistant to nie tylko narzędzie do sprawdzania poprawności instalacji tagów, ale również potężne narzędzie do ich debugowania. Dzięki niemu możemy szybko zidentyfikować i rozwiązać problemy związane z tagami na naszej stronie.

Przykładowo, jeśli Google Tag Assistant pokazuje nam, że tag Google Analytics jest źle zainstalowany, możemy skorzystać z narzędzia do zidentyfikowania problemu. Może to być na przykład błąd w kodzie tagu, brakujące zmienne lub konflikt z innymi skryptami na stronie.

Podsumowanie

Google Tag Assistant to niezastąpione narzędzie dla każdego specjalisty SEO. Dzięki niemu możemy szybko i łatwo sprawdzić, czy tagi na naszej stronie są poprawnie zainstalowane i działają prawidłowo. Co więcej, narzędzie to pozwala nam na identyfikację i rozwiązywanie problemów związanych z tagami, co jest kluczowe dla optymalizacji naszej strony.