„Jak znaleźć się w Google” oraz „Jak wypozycjonować stronę” to tylko niektóre z najczęściej poszukiwanych haseł przez osoby już wstępnie zainteresowanych tematyką pozycjonowania bądź innymi sposobami, które docelowo pomóc mają w promowaniu usług bądź produktów zainteresowanego.
Zacznijmy może jednak od początku.
Sposobem numer 1, jest pozycjonowanie
Co to jest pozycjonowanie (oczywiście jak się pozycjonuje – nie zdradzimy :-))?
Pozycjonowanie jest szeregiem zabiegów, mających docelowo za zadanie polepszyć pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania pod dane słowa kluczowe. Pierwszą ważną kwestią jest sama optymalizacja strony, o której wspominaliśmy w wcześniejszym wpisie, kolejną natomiast kwestią jest zawartość na stronie – czyli treść, która również jest bardzo ważnym aspektem i tak naprawdę dzięki niej nasza strona naturalnie może zacząć piąć się w górę w wynikach, albowiem czytający stronę i uznający ją za dobre źródło wiedzy, zaczną rozpowszechniać ją sami czy to na forach, swoich stronach internetowych bądź blogach.
Po utworzeniu oraz optymalizacji naszej strony internetowej musimy się zaopiekować się o odnośniki do niej prowadzące z innych, tematycznie powiązanych witryn – samo Google natomiast surowo zabrania takiej taktyki pod rygorem usunięcia z wyników bądź nałożenia filtra (znaczne obniżenie pozycji strony).
Sposobem numer 2, są linki sponsorowane
Linki sponsorowane znalazły już ogromną rzeszę ulubieńców dzięki swej prostocie działania, efektywności oraz czasu w jakim nasza reklama może znaleźć się w rękach potencjalnych klientów. „Zabawę” z Google AdWords można zacząć pod adresem http://adwords.google.com
Sposobem numer 3, są mapy Google
Kolejnym sposobem na znalezienie siebie (w domyśle oczywiście swojej strony internetowej) w Google jest jej widoczność w Google Maps (Mapkach Google’a), które już jakiś czas temu na dobre zadomowiły się w wynikach wyszukiwań na wielu prestiżowych (konkurencyjnych) słowach.
Dodać swoją firmę można pod adresem: www.google.com/local/add
W naszej ofercie pojawiło się pozycjonowanie w mapkach Google z gwarancją umieszczenia Twojej strony w mapach przy wyszukiwaniu danego słowa.
„Po utworzeniu oraz optymalizacji naszej strony internetowej musimy się zaopiekować się o odnośniki do niej prowadzące z innych, tematycznie powiązanych witryn – samo Google natomiast surowo zabrania takiej taktyki pod rygorem usunięcia z wyników bądź nałożenia filtra (znaczne obniżenie pozycji strony”
Nie rozumiem dlaczego inni zezwalają a Google zabrania!
Swiat pozycjonowania sie wciaz zmiania i my (wlasciciele witryn) powinnismy zmieniac nasze podejscie do tematu
Właściwie to treść można zaliczyć do optymalizacji strony. Stronę można zoptymalizować pod względem technicznym, ale również samą treść można zoptymalizować. Oczywiście im więcej wartościowej, tematycznej treści tym lepiej. Gdy mamy już ciekawą dla użytkownika i Google treść możemy jeszcze bardziej ją podrasować dla Google.
Jeśli chodzi o mapy Google to też całkiem fajna sprawa. Jeśli mamy firmę to warto wykorzystać do promocji także te mapy.
Pozdrawiam
Paweł Landzberg
fajnie sie podbijacie w googlu;) dobry sposob i uczciwy z waszej s trony (tresci). sam tak robie ale spodziewalem sie wiecej info;)
Ciekawa sprawa z tymi mapkami. Jaka jest klikalność? Ile osób przechodzi na strony firm na mapce?
Zauważyłem, że efektywność reklamy przy mapce google jest bardzo duża w przypadku usług o lokalnym charakterze – czyli tam, gdzie ludzie poszukują usługodawców w swoim regionie, np. agenci ubezpieczeniowi, zakładanie ogrodów itp.
Poprosze o przedstawienie mozliwości pokazania sie w wynikach map google na pierwszej stronie na slowa hotel łódź bo wskoczylo mi samo na jakiś miesiąc ale potem zniknęło jaki są warunki tego żeby tam być
Wiktor
A, przepraszam oczywiscie chodzi o stronę http://www.apartamenty.ergo-media.pl na słowa hotel Łódź
Wiem, że temat był już dawno temu, jednak liczę na to, że może kolejna z osób stająca przed tym samym problemem co ja, mogłaby pomóc, a mianowicie czy ktoś miałby jakąś poradę na temat różnicy we wpisach jakie się dodaje w różnych katalogach? Bo wpisywałem się w yellowpages.pl , zumi.pl, solidnypartner.eu, czy katalogu hoga.pl oraz onetu, ale wszędzie jest napisane aby opisy się różniły – może ktoś bardziej doświadczony mógłby poradzić w jakim stopniu opisy te powinny się różnić? Z góry dzięki!
Najlepiej aby w najważniejszych katalogach wpisy były unikalne i zarazem zachęcały do wejścia na stronę. Sugerowany oryginalny opis wynika z faktu, iż dzięki niemu Google przychylniej będzie patrzał na taką podstronę i link z niej prowadzący.
Aby dobrze pozycjonować stronę trzeba znać potrzeby grupy docelowej. Nie możemy myśleć szablonowo! Np jeśli ktoś chciałby wyszukać mój sklep może nie wpisać „sklep MtG”, tylko „kupię karty do gry”. I tak dalej. czyli ważne jest wczucie się w naszego potencjalnego odbiorcę. Musimy też poznać konkurencję i jej pozycje na dane hasła. Czasem warto zainteresować się tymi klientami, których pomija nasza konkurencja.