Jak znaleźć się w Google” oraz „Jak wypozycjonować stronę” to tylko niektóre z najczęściej poszukiwanych haseł przez osoby już wstępnie zainteresowanych tematyką pozycjonowania bądź innymi sposobami, które docelowo pomóc mają w promowaniu usług bądź produktów zainteresowanego.

Zacznijmy może jednak od początku.

Sposobem numer 1, jest pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie (oczywiście jak się pozycjonuje – nie zdradzimy :-))?

Pozycjonowanie jest szeregiem zabiegów, mających docelowo za zadanie polepszyć pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania pod dane słowa kluczowe. Pierwszą ważną kwestią jest sama optymalizacja strony, o której wspominaliśmy w wcześniejszym wpisie, kolejną natomiast kwestią jest zawartość na stronie – czyli treść, która również jest bardzo ważnym aspektem i tak naprawdę dzięki niej nasza strona naturalnie może zacząć piąć się w górę w wynikach, albowiem czytający stronę i uznający ją za dobre źródło wiedzy, zaczną rozpowszechniać ją sami czy to na forach, swoich stronach internetowych bądź blogach.

Po utworzeniu oraz optymalizacji naszej strony internetowej musimy się zaopiekować się o odnośniki do niej prowadzące z innych, tematycznie powiązanych witryn – samo Google natomiast surowo zabrania takiej taktyki pod rygorem usunięcia z wyników bądź nałożenia filtra (znaczne obniżenie pozycji strony).

Sposobem numer 2, są linki sponsorowane

linkisponsorowane

Linki sponsorowane znalazły już ogromną rzeszę ulubieńców dzięki swej prostocie działania, efektywności oraz czasu w jakim nasza reklama może znaleźć się w rękach potencjalnych klientów. „Zabawę” z Google AdWords można zacząć pod adresem http://adwords.google.com

Sposobem numer 3, są mapy Google

Kolejnym sposobem na znalezienie siebie (w domyśle oczywiście swojej strony internetowej) w Google jest jej widoczność w Google Maps (Mapkach Google’a), które już jakiś czas temu na dobre zadomowiły się w wynikach wyszukiwań na wielu prestiżowych (konkurencyjnych) słowach.

Dodać swoją firmę można pod adresem: www.google.com/local/add

W naszej ofercie pojawiło się pozycjonowanie w mapkach Google z gwarancją umieszczenia Twojej strony w mapach przy wyszukiwaniu danego słowa.