Marketing szeptany – co to?

Marketing szeptany, znany również jako marketing wirusowy, to strategia, która polega na promowaniu produktów lub usług poprzez przekazywanie informacji od osoby do osoby w naturalny i organiczny sposób. Jest to forma marketingu, która wykorzystuje przede wszystkim rekomendacje i tworzy pozytywne szepty wokół marki.

Jak działa marketing szeptany?

Marketing szeptany polega na wykorzystaniu naturalnych interakcji międzyludzkich do promowania produktów lub usług. Zamiast tradycyjnych reklam, marketing szeptany polega na stworzeniu pozytywnych rozmów wokół marki, które są następnie przekazywane z osoby na osobę.

  • Marka może zainicjować marketing szeptany, dostarczając klientom niezapomniane doświadczenia, które chcą podzielić się z innymi.
  • Może to obejmować udostępnianie próbek produktów, organizowanie wydarzeń lub tworzenie kampanii, które zachęcają do udostępniania i rozmów.

Przykłady marketingu szeptanego

Przykładem marketingu szeptanego może być kampania „Share a Coke” firmy Coca-Cola. Firma umieściła popularne imiona na swoich butelkach i puszkach, co zachęciło ludzi do udostępniania zdjęć z produktami w mediach społecznościowych. Ta prosta, ale skuteczna strategia wywołała wiele pozytywnych rozmów i szeptów wokół marki.

Statystyki dotyczące marketingu szeptanego

Według Nielsen, 92% konsumentów na całym świecie ufa rekomendacjom od znajomych i rodziny ponad jakiejkolwiek formie reklamy. To pokazuje, jak potężnym narzędziem może być marketing szeptany.

Podsumowanie

Marketing szeptany to skuteczna strategia, która polega na wykorzystaniu naturalnych interakcji międzyludzkich do promowania marki. Poprzez tworzenie pozytywnych rozmów i doświadczeń, marki mogą zwiększyć swoją widoczność i budować silne relacje z klientami.