Choć blogerką modową może zostać każdy, to one wiodą prym w tej kategorii – nieprzerwanie od lat. Blogi modowe to dowód na to, że prawdziwa pasja może przerodzić się w sposób na życie. Prezentujemy 5 najsłynniejszych, polskich blogerek, które z blogosfery przeszły płynnie do showbiznesu, jak również do kreowania własnych marek.

Kariery słynnych blogerów są dowodem na to, jak bardzo internet przyczynia się do osiągania życiowych sukcesów. Każdy, kto ma pomysł na siebie może skorzystać z dobrodziejstw sieci i wypromować się. Oczywiście, wymaga to czasu, determinacji i przede wszystkim planu na to, co chcemy prezentować swoim odbiorcom. Pięć kobiet, o których dziś wspomnę w tej dziedzinie mogą stanowić wzory do naśladowania. Mowa o blogerkach modowych, które zawojowały nie tylko sieć.

1. Maffashion, czyli Julia Kuczyńska

Maffashion działa w blogoserze już od 9 lat. Na chwilę obecną, jej profil na Facebooku lubi 886 tysięcy osób! Julia Kuczyńska prowadzi również profil na Instagramie. Z kolei na jej blogu znajdizemy nie tylko same stylizacje w wykonaniu blogerki, ale i porady, newsy ze świata mody i wiele innych. Analizując archiwum jej bloga, można wyraźnie dostrzec progres – wraz z upływem czasu stał się bardzo profejsjonalny, a zamiast „pamiętniczka” przypomina fachowy portal modowy.

 

2. Make Life Easier, czyli Kasia Tusk

Zapewne wielu z was zastanawia się, czy bez słynnego nazwiska Kasia osiągnęłaby porównywalną popularność. Bądź co bądź, trzeba przyznać, że jej stylizacje i porady zyskują coraz więcej zwolenników. Kasia Tusk wydała również własną książkę: „Elementarz Stylu”, który szybko stał się bestsellerem.

 

3. Macademian Girl, czyli Tamara Gonzales Perea

 

Blog najbardziej kolorowej z polskich szafiarek dziś jest dobrze prosperującym portalem, na którego sukces pracuje sztab ludzi. Charakterystyczna Macademian Girl zdobyła popularność dzięki nietypowej urodzie i podejściu do mody, w którym królują eksperymenty i zamiłowanie do ekscentryki.

4. Szafa Sztywniary, czyli Joanna Ryfka

 

Szafa Sztywniary to już zgoła inny klimat. Na tle blogerek prezentujących najnowsze wynalazki modowe, Joanna Ryfka wyróżnia się umiłowaniem do nieśmiertelnej klasyki i minimalizmu. Doskonała propozycja dla miłośniczek prostoty w dobrym guście. Ciekawostka: to ona wymyśliła popularne stwierdzenie „szafiarki”.

5. Jemerced, czyli Jessica Mercedes

Israel time ✨ #TelAviv #BeachTime @cluse #cluse

Post udostępniony przez Jessica Mercedes Kirschner (@jemerced)

Ponad 263 tysiące polubień na Facebooku również robią wrażenie. Jessica Mercedes jest stale aktywna w świecie mody, jak i w sieci.

 

Blog modowy może być czymś więcej, niż tylko formą informowania o swoich pasjach. Dobrze poprowadzony, może stanowić furtkę do sukcesu, co udowadniają kariery naszych, rodzimych blogerek.