Zawartość Twojej strony pozostawia wiele do życzenia? Treści „pożyczyłeś” z innych witryn? Stosowałeś metodę „kopiuj” – „wklej”? Nie będziesz spał spokojnie przez najbliższe noce. Google zapowiedziało aktualizację algorytmu Panda.

Pierre Far, pracownik Google, w piątek 26 września, na profilu Google+, poinformował użytkowników o wprowadzanych stopniowo zmianach algorytmu wyszukiwarki. Zapowiedział, że ukończenie prac planowane jest na końcówkę przyszłego tygodnia, wtedy to doświadczymy Pandy 4.1 w pełni jej możliwości.

Panda 4.1 - aktualizacja algorytmu Google

Informacja pochodzi z http://bit.ly/1DAAdlG

Treści, treści, treści

Udoskonalony algorytm, sprawniej będzie rozpoznawał jakość treści zamieszczonej na stronie. Jak zapowiedział Pierre Far, Panda 4.1 to ukłon w stronę właścicieli małych i średnich serwisów internetowych stawiających na treść wysokiej jakości. Aktualizacja algorytmu, pozwoli promować tego typu strony wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Już nie ilość podstron, zaindeksowanego site`u, ale właśnie starannie przemyśle i przygotowane treści, posiadające dużą ilość sherów, plusów, lików czy udostępnień, będą szansą na osiągnięcie czołowych pozycji w TOP10.

O tym, jak istotna jest unikalna i wartościowa treść na stronie internetowej, pisał nasz kolega Błażej – specjalista ds. SEO w Top Position -> czytaj artykuł 

Przygotowując tekst na stronę www, pamiętaj nie tylko o wyszukiwarce, ale przede wszystkim o czytelnikach. Treść ma ich zainteresować, wciągnąć, zafrapować, dostarczyć pożądanych informacji.

Idą zmiany

Wprowadzane przez Google aktualizacje mają zasięg globalny. W zależności od lokalizacji wpłyną na 3-5% wyników wyszukiwania.