Ile polskich firm posiada stronę internetową? Czy przedsiębiorcy chętnie korzystają z reklamy on-line?Jaki miesięczny budżet przeznaczają na promocję w sieci? Wzięliśmy pod lupę kilkaset przedsiębiorstw. Zajrzyj do raportu: Obecność firm w Internecie 2014. Sprawdź jak działa konkurencja i wyprzedź ją o krok.

Zbadaliśmy stan wiedzy polskich przedsiębiorców. Czy są obecni w sieci? Czy świadomi są jak ważnym kanałem komunikacji i dystrybucji jest Internet? Badanie przeprowadzone zostało na przełomie kwietnia i maja 2014 przez Badanieinternetu.pl. I my dorzuciliśmy nasze trzy grosze, komentując wyniki ankiety.

miniatura_badanieinternetu

Raport: Obecność firm w Internecie 2014

>>>>>> CZYTAJ RAPORT: OBECNOŚĆ FIRM W INTERNECIE 2014 <<<<<<

Janusze Biznesu?

Jaki odsetek polskich firm ma własną stronę internetową? Bliżej nam do średniej europejskiej czy raczej plasujemy się na szarym końcu, zasługując na miano Janusza Biznesu? Ponad 80% uczestników ankiety zadeklarowało, że ich firma posiada własną stronę. To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę średnią europejską, która wskazuje, że niespełna trzy czwarte przedsiębiorstw ma stronę www.

Słabiej wypadamy, jeżeli chodzi o responsywność stron. Nieco ponad połowa uczestników badania przyznała, że ich witryna wyświetla się poprawnie na ekranach różnej rozdzielczości, aż 30% nie jest w stanie tego ocenić.

Osób korzystających z urządzeń mobilnych stale przybywa. Tworzenie stron responsywnych (RWD) – to nie trend, to standard, który zaczyna obowiązywać – zauważa Robert Mleczko, Web Developer. – Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem multiscreeningu – konkretną stronę przeglądamy na ekranach różnej rozdzielczości. W drodze do domu, w autobusie, kolejce – korzystamy ze smartfona, kiedy przekroczymy próg mieszkania siadamy do PC i tam na monitorze dużej rozdzielczości, sprawdzamy szczegóły oferty i zwykle podejmujemy decyzje zakupowe – wyjaśnia. – Dlatego ważne jest, by strona była wyświetlana poprawnie na każdym ekranie, by była czytelna i intuicyjna w obsłudze – podsumowuje.

Jesteś ciekawy co nasz ekspert w dziedzinie projektowania i wdrażania stron internetowych sądzi o dostosowaniu stron firmowych do obecnie obowiązujących trendów? Zajrzyj do naszego raportu.

Infografika OBECNOŚĆ FIRM W INTERENCIE 2014

Umiarkowany optymizm

O ile przedsiębiorcy chętnie przeznaczają środki na stronę internetową, o tyle trudniej zachęcić ich do zainwestowania w reklamę on-line. Wśród wielu nadal pokutuje przekonanie, że sama witryna wystarczy, by zaistnieć w sieci, a reklama to wyłącznie zbędny wydatek. Niestety przy obecnym nasyceniu rynku, bez przemyślanej strategii promocji, strona nie będzie widoczna w wynikach wyszukiwania.

Reklama to nie tylko wydatki i zamrożony kapitał , to przede wszystkim inwestycja, która przynosi wymierne efekty w postaci zwiększonego ruchu na stronie, większej ilości zapytań, co przekłada się na większy zysk – przekonuje Michał Wiercimok, CEO, SEO i SEM Specialist.

Chcesz dowiedzieć się jak mądrze budować strategię obecności firmy w Internecie? Z jakich narzędzi korzystać? W jakie formy reklamy on-line warto inwestować? Przeczytaj wypowiedzi naszych specjalistów w raporcie: Obecność firm w Internecie 2014.

 

miniatura_badanieinternetu

Raport: Obecność firm w Internecie 2014

>>>>>> CZYTAJ RAPORT: OBECNOŚĆ FIRM W INTERNECIE 2014 <<<<<<