Rozwiązywanie problemu „Strona zeskanowana, niezindeksowana” w Google Search Console

W świecie SEO, jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się właściciele stron internetowych, jest komunikat „Strona zeskanowana, niezindeksowana” w Google Search Console. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co oznacza ten komunikat i jak go rozwiązać.

Co oznacza „Strona zeskanowana, niezindeksowana”?

Google Search Console to narzędzie, które pozwala właścicielom stron internetowych monitorować i zarządzać ich stroną w Google. Kiedy Google skanuje stronę, ale nie indeksuje jej, oznacza to, że Google odwiedził stronę, ale zdecydował, że nie jest ona na tyle wartościowa, aby dodać ją do swojego indeksu. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak niska jakość treści, problemy techniczne lub naruszenie wytycznych Google.

Jak rozwiązać problem „Strona zeskanowana, niezindeksowana”?

Rozwiązanie tego problemu wymaga zrozumienia, dlaczego Google nie indeksuje strony. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Sprawdź jakość treści

Google stara się dostarczyć użytkownikom najbardziej wartościowe i użyteczne treści. Jeśli Twoja strona zawiera niskiej jakości treści, które nie dostarczają wartości dla użytkowników, Google może zdecydować, że nie jest ona warta indeksowania. Upewnij się, że Twoja strona zawiera unikalne, wartościowe i dobrze napisane treści.

Sprawdź problemy techniczne

Problemy techniczne, takie jak błędy 404, błędy serwera, problemy z plikiem robots.txt lub błędy w mapie strony, mogą uniemożliwić Google indeksowanie strony. Użyj Google Search Console, aby zidentyfikować i naprawić te problemy.

Upewnij się, że strona nie narusza wytycznych Google

Google ma wytyczne dotyczące jakości, które strony muszą przestrzegać, aby być indeksowane. Jeśli Twoja strona narusza te wytyczne, na przykład poprzez stosowanie technik black-hat SEO, Google może zdecydować, że nie jest ona warta indeksowania.

Podsumowanie

Rozwiązanie problemu „Strona zeskanowana, niezindeksowana” w Google Search Console wymaga zrozumienia, dlaczego Google nie indeksuje strony. Może to być spowodowane niską jakością treści, problemami technicznymi lub naruszeniem wytycznych Google. Poprawa jakości treści, naprawa problemów technicznych i przestrzeganie wytycznych Google mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.