usability2009W dniu dzisiejszym (20.08.2009) został opublikowany pierwszy w polskim internecie raport na temat użyteczności stron internetowych (usability).

Usability, czyli użyteczność nabrało dużego znaczenia w ostatnich latach, poprzez rozpowszechnienie się szerokopasmowego internetu i „przeniesienia” życia do internetu.  W wirtualnej rzeczywistości już nie tylko sprawdzamy pocztę, czy przeglądamy wiadomości, ale i też bawimy się, oglądamy e-telewizje, czy też dokonujemy zakupów, bądź pracujemy online.

Na pewno każdy zastanawia się co to dokładnie to usability i w czym może pomóc ? Odpowiedz jest prosta. Użyteczna strona internetowa pozwala między innymi na zatrzymanie na dłużej użytkowników, czy też zwiększenie sprzedaży poprzez intuicyjną stronę, na której użytkownik czuje się jak by ją znał od dawana, nawet wchodząc na nią poraz pierwszy.

Zaniedbania na tym polu, poza frustracją internautów, mogą powodować całkiem wymierne straty, jak odpływ klientów czy reklamodawców.
Warto więc w porę zadbać o odpowiednie przemyślenie, a następnie przygotowanie naszej witryny, by ta stała się prawdziwie intuicyjnym narzędziem.

Więcej przeczytają Państwo w pierwszym w Polsce raporcie na temat usability, który stworzył portal interaktywnie.com, którym Top Position jest głównym sponsorem.

Użyteczność w interneicie – raport usability

Celem tego dokumentu jest pokazanie trendów, jakie aktualnie obecne są w branży, a bez znajomości których, zbudowanie funkcjonalnego i przyjaznego użytkownikom serwisu jest niemal niemożliwe. Raport może stanowić wsparcie dla odpowiedzialnych za działania promocyjne osób, które dzięki niemu zyskają wiedzę potrzebną do efektywnego planowania obecności swojej firmy w globalnej sieci.