Wygraj Yeti to konkurs Škody, aczkolwiek firma (moim zdaniem) nie zadbała o odpowiednią pozycję w wyszukiwarkach, nie licząc linku sponsorowanego Google AdWords?

yeti tp1

Dodatkowo jak widać na powyższym screenie (aby powiększyć należy na niego kliknąć) z promocji telewizyjnej Škody korzystają inne firmy takie jak PZU czy też konkurent Škody – Nissan promując swój samochód praktycznie za promil budżetu jaki przekazała na ten cel Škoda (przykład – Qashqai).

Bardzo ciekawe jest również jak wpłyną na wizerunek firmy komentarze, które są widoczne w naturalnych wynikach wyszukiwania. Chcąc promować taką akcję również w internecie, który jest aktualnie pierwszym źródłem informacji trzeba zaplanować ją z dużo większym wyprzedzeniem i bardziej szeroko nie pomijając takich kanałów jak wyszukiwarka, youtube, portale społecznościowe takie jak blip, czy nasza klasa.

Miejmy nadzieję, że będzie to dobra nauczka dla Škody i dla innych firm, że internetu niemożna pomijać w promocji marki.

skoda yeti

Kilka zdań o samochodzie – zaprezentowany został w bieżącym roku na salonie w Genewie, samochód typu SUV (jako ciekawostka jest to pierwszy tego typu samochód od Skody), produkowany od Maja 2009r.

Skodę Yeti (którą można oczywiście wygrać w konkursie Skody) można nabyć już od niecałych 63 tysięcy z standardowym silnikiem 1.2 TSI, wersje silników są natomiast 3 – 1.2 TSI, 1.8 TSI oraz 2.0 TDI.

Robert Nowaczyk / Michał Wiercimok