Na polskim rynku analizowania ruchu na stronach internetowych pojawiło się nowe narzędzie xannSTAT. Są to statystyki strony wypuszczone przez właściciela systemu wymiany linków rotacyjnych e-weblink.com.

Cechami statystyk jest instalacja ich na własnym serwerze, przejrzysty design, oraz zestaw najbardziej niezbędnych funkcji takich jak mierzenie ilości odwiedzin na stronie, mierzenie ilości odsłon, najczęściej odwiedzane strony, pochodzenie ruchu, mierzenie konwersji oraz co nie spotykane nigdzie indziej możliwość wyeksportowania linków z odpowiednimi anchorami do systemu e-weblink.com.

Jak działa ostatnia funkcja ?

Pomysł polega na tym, by dane zebrane przez statystyki mogły posłużyć do pomocy przy szerokim pozycjonowaniu strony. Słowa najczęściej powodujące wejście na stronę zostają zapisane w panelu statystyk, a następnie mogą zostać wyeksportowane do pliku, który można dodać do systemu wymiany linków firmy Xann Design. Przed wygenerowaniem pliku skrypt sprawdza na której pozycji znajduje się strona, bądź konkretna podstrona dzięki czemu linkowana jest zawsze ta podstrona naszego sklepu która już jest wysoko w wyszukiwarce Google.

Dodatkową innowacyjnością statystyk jest jest program partnerski który płaci 10 zł od każdego poleconego który doda stronę.

Statystyki te są płatne, a ich wartość to 50 zł za wersję instalacyjną. Jednakże koszt ten szybko się zwraca przy umiejętnej analizie i sprawnemu przeprowadzeniu kampanii pozycjonowania.

Firma Top Position jest oficjalnym partnerem Xann Stat, oraz poleca je w szczególności sklepom internetowym.