Kto z was jeszcze nie korzysta z zakupów on-line? Jestem przekonana, że takich osób z biegiem czasu będzie coraz mniej. Nie ma innej możliwości w obliczu zalet, jakie mają zakupy on-line.  Jak kupować przez internet, by móc się z nich cieszyć? I co najchętniej kupują Polacy?

Dlaczego zakupy w sieci cieszą się tak dużą popularnością? Ich zalety można wymieniać dość długo – odczujemy je jednak tylko wtedy, gdy potrafimy robić zakupy w sieci mądrze i bezpiecznie. Oto kilka powodów, dla których coraz częściej decydujemy się na kliknięcie w wirtualny koszyk, niż wizytę w centrum handlowym.

 

1. To wygodne

Nikt nie zaprzeczy, że największą zaletą zakupów on-line jest komfort! Ubrany w piżamę możesz kupić jedzenie, nowy telefon czy meble do kuchni. Nie musisz przejmować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, czy ekspedientka będzie miła. Wszystko dzieje się w zaledwie kilka chwil, a twoje zakupy dotrą pod twoje drzwi.

2. Nieograniczony wybór

W sieci znajdziesz praktycznie wszystko. Ulubione marki i produkty są na wyciągnięcie ręki – mało tego – możesz decydować się również na produkty zagraniczne, które nie są dostępne w Polsce.

3. Możesz zaoszczędzić

Produkty w sklepach internetowych najczęściej są tańsze, niż w stacjonarnych, bo trafiają do ciebie bezpośrednio od dostawcy. Brak tu ukrytych kosztów, takich jak powierzchnia reklamowa, czy czynsz w galerii. Ponadto, akcje promocyjne, kupony zniżkowe i wszelkie, inne tego typu okazje w sklepach internetowych zdarzają się po prostu częściej.

4. Bardziej świadoma decyzja

W sieci nasze zakupy są lepiej przemyślane – to potwierdzone. Wybierając się do sklepu standardowego, często nasz wzrok przyciągnie coś, czego nie mieliśmy zamiaru kupić i tak wpadamy w pułapkę kupowania kompulsywnego. Kupując przez internet trafniej kierujemy zamiary.

5. To dyskretne

Zakupów wielu produktów wprawia nas w zakłopotanie, gdy ktoś stoi tuż obok. A może planujesz kupić coś bliskiej osobie i boisz się, że się o tym dowie? Zakupy on-line to gwarancja dyskrecji.

3 1

Jak kupować w sieci mądrze?

Zalety transakcji on-line stoją otworem przed każdym, kto stosuje się do zasad bezpieczeństwa zakupów w sieci. Zanim dokonasz jakiegokolwiek zakupu w nowym miejscu, upewnij się, że:

  • Sklep dba o bezpieczeństwo danych osobowych klienta,
  • Ma dobre opinie,
  • Udostępnia adres stacjonarny, telefon, adres email,
  • Bezproblemowo realizuje zwroty i reklamacje.

 

Co kupujemy w sieci najchętniej?

Według raportu Gemius z 2016 roku, Polacy najchętniej kupują w sieci odzież, dodatki i akcesoria. Na drugim miejscu plasują się książki, płyty i filmy, z kolei na trzecim drobne urządzenia elektroniczne, jak smartfony i tablety. Najmniejszą sprzedaż odnotowują m.in. artykuły kolekcjonerskie, materiały budowlane i ubezpieczenia.

2016 07 21 Co kupujemy online 1

Raport Gemius o zakupach on-line. Źródło: www.gemius.pl